Poradnik Rekruta

Awatar użytkownika
Intactilis
Posty:18
Rejestracja:26 cze 2017, 00:50
Poradnik Rekruta

Postautor: Intactilis » 26 cze 2017, 00:54

Wprowadzenie:

Witaj! Poniższy dokument wprowadzi Cię nieco w życie naszej grupy, dowiesz się podstawowych rzeczy o jej funkcjonowaniu, oraz strukturze na której się opiera. Informacje które tutaj znajdziesz powinny odpowiedzieć na wiele Twoich pytań i pomoc Ci w szybkim zaaklimatyzowaniu się u nas.

1. Intactilis - kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą znajomych, których połączyła wspólna pasja. Wiele spędzonych razem godzin w grze, oraz na TS sprawiły, że świetnie się dogadujemy. Jesteśmy zgraną paczką, wspólnie dążymy do wyznaczonych celów i założeń. Głównym z nich jest zbudowanie silnej i trwałej grupy. W naszych szeregach spotkać można nie tylko amatorów militari, ale osoby które są/były związane z wojskiem, lub mają szeroką wiedzę na temat taktyk wojskowych. Jesteśmy otwarci i chętnie poznamy nowych ludzi, którzy podzielają naszą pasję i zechcą przyłączyć się do nas, aby rozpocząć nową przygodę.

2. W jaki sposób i kiedy powstała grupa?

Pod nazwą Intactilis istniejemy od listopada 2014 roku. Wcześniej byliśmy członkami w jednej z większych grup w Polsce. Wewnętrzne niezgody zmusiły nas do jej opuszczenia. Znamy się od bardzo dawna, dlatego decyzja nie trwała długo - postanowiliśmy założyć nową grupę. Pod koniec roku 2016 nawiazaliśmy ścisłą współpracę z inną grupą Arma3, jednak w związku z rozbieżnością wizji i sposobu prowadzenia klanu zakończyliśmy kooperację. Wynikiem czego była reaktywacji grupy pod szyldem Intactilis w lipcu 2017 roku.

3. Jak wygląda struktura hierarchii w grupie?

Grupa składa się z kilku podstawowych rang, do których przydzielone są konkretne stopnie. Nie istnieje system awansów. Nie oznacza to jednak, że zamykamy możliwość w zdobyciu rangi np Podoficera Technicznego, oraz przydzielonego do niej stopnia. Jeżeli dana osoba posiada odpowiednie umiejętności i kompetencje, oraz wyraża chęci do prowadzenia szkoleń - ma możliwość ubiegać się o rangę Instruktora. Jest to przykład i należy pamiętać, że w grupie jest ograniczona liczba stanowisk (rang). W raz z rozrostem grupy, będą pojawiać się nowe miejsca na konkretnych stanowiskach. Poniżej została przedstawiona struktura grupy w oparciu o rangi i stopnie, oraz zakres obowiązków poszczególnych rang funkcyjnych.

Rangi funkcyjne:

Dowódca
Dowódca - osoba decyzyjna, odpowiedzialna za ogólną organizację i funkcjonowanie grupy. Posiadająca decydujące zdanie w postępowaniu decyzyjnym.

Zastępca dowódcy
Zastępca dowódcy - osoba decyzyjna, odpowiedzialna za ogólną organizację i funkcjonowanie grupy. Wspomagający dowódcę w procesie decyzyjnym.

Oficer sztabowy
Oficer sztabowy - osoba odpowiedzialna za pomoc przy prowadzeniu i organizacji grupy. Oficer sztabowy ma prawo karać użytkowników za łamanie regulaminu i pilnuje porządku i harmonii w grupie.

Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy - osoba odpowiedzilna za prowadzenia rekrutacji i oferująca pomoc rekrutom w sprawach technicznych. Sierżant sztabowy ma prawo karać użytkowników za łamanie regulaminu i pilnuje porządku i harmonii w grupie

Podoficer techniczny
Podoficer techniczny - osoba posiadająca wiedzę techniczną posiadający duży wkład w grupę. Odpowiedzialna za prowadzenie techniczne serwera, Teamspeaka oraz administracje i moderacje forum.

Instruktor
Instruktor - osoba odpowiedzialna za organizację i przeprowadzanie szkoleń. Zadaniem Instruktora jest określenie szczegółowego planu szkoleń, oraz podtrzymywanie poziomu zdobytej wiedzy u członków i rekrutów Intactilis. Instruktor ma prawo wnioskować o przydziale uprawnień i statusu danego rekruta.

Rangi podstawowe:

Stały członek
Osoba, która pozytywnie ukończyła zakres wymaganych szkoleń i czynnie uczestniczy w rozgrywkach, oraz życiu grupy.

Rekrut
Osoby przyjęte na okres próbny. Aby otrzymać status "Stałego członka", rekruci muszą przejść szkolenie podstawowe, oraz szkolenia dodatkowe.. O ich przyjęciu w szeregi Intactilis, decydują osoby dowodzące.

4. Jak wyglądają i na czym skupiają się symulowane przez nas rozgrywki?

Na rozgrywkach oficjalnych, główny nacisk stawiamy na realizm, oraz roleplay. Staramy się, aby nasze rozgrywki były jak najbardziej zbliżone do zachowań jakie obowiązują na prawdziwym polu walki.
Dajemy też możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych szkoleniach oraz treningach.
Jesteśmy gronem osób o szerokich zainteresowaniach, dlatego tworzymy i gramy również tzw. "misje nieszablonowe", które mogą mieć dowolny scenariusz.

5. Jak wygląda struktura plutonu
 
                                                                                                                                                                                                              
Skróty nazewnictwa etatów:

Squad Leader - SL
Team Leader - TL
Joint Terminal Attack Controller - JTAC
Medic - MED
Automatic Rifleman - AR
Machine Gunner - MG
Assistant Machine Gunner - aMG
Anti-armor Gunner - AT
Assistant Anti-armor Gunner - aAT
Rifleman - R
Grenadier - GR
Designated Marksman - DM


Platoon Leader 1LT
Platoon Sergeant SFC
Platoon Medic SGT

1-1 SQUAD
1-1 Squad Leader SSG
1-1 Medic SPC

1-1-A
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC

1-1-B
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC


1-2 SQUAD

1-2 SQL SSG
1-2 Medic SPC

1-2-A
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC

1-2-B
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC


1-3 SQUAD

1-3 SQL SSG
1-3 Medic SPC

1-3-A
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC

1-3-B
Team Leader SGT
Automatic Rifleman SPC
Grenadier SPC
Rifleman SPC


1-4 SQUAD

1-4 SQL SSG
1-4 Medic SPC

1-4-A
Machine Gunner SGT
Assistant Machine Gunner SPC
1-4-B
Machine Gunner CPL
Assistant Machine Gunner SPC
1-4-C
Anti-armor Gunner SGT
Assistant Anti-armor Gunner SPC
1-4-D
Anti-armor Gunner CPL
Assistant Anti-armor Gunner SPC


6. Typy rozgrywek.

Wyróżniamy kilka podstawowych typów rozgrywek:

a) Kampania Klanowa - Misje rozgrywane raz w tygodniu do momentu ukończenia wątku fabularnego. Kampania składa się z wielu powiązanych ze sobą misji, które prowadzą nas przez daną fabułę. Każda następna misja może być zależna od poprzedniej. Istnieje możliwość zapisywania postępów, przez co kolejną misję możemy rozpocząć z tym samym wyposażeniem, w tym samym miejscu gdzie skończyliśmy poprzednią. Na Kampanię można zapisać się raz - tylko podczas organizacji zapisów. Wygląda to w ten sposób, że od rozpoczęcia do zakończenia Kampanii, rozgrywając cykl misji, gramy tylko i wyłącznie na etacie, który wybraliśmy podczas zapisów.

b) Misja Klanowa - Rozgrywka wewnątrz klanowa z zachowaniem podstawowych zasad role play. Gracze mają z góry przydzielone sloty , bądz sami decydują o tym jaką specjalizację zajmą. Scenariusze mogą być dowolne ale nie mogą zbytnio odbiegać od typu rozgrywki COOP. Misje powinny być rozpisane z conajmniej 24H wyprzedzeniem.

d) Szkolenie - ćwiczenia taktyk piechoty, jednostek zmechanizowanych oraz innych elementów mogących wpłynąć na jakość rozgrywek. Szkolenia prowadzą tylko powołani do tej funkcji instruktorzy lub osoby o odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Udział w szkoleniach mogą brać tylko członkowie grupy Intactilis.

e) Joint Ops - jest to rozgrywka w której biorą udział zaprzyjaźnione z nami grupy Army 3.

7. Modyfikacje.

Większość używanych przez nas modyfikacji wprowadza do rozgrywki wiele możliwości, które bardzo dobrze odzwierciedlają realne pole walki np (podpieranie broni, balistyka pocisków czy zaawansowany system medyczny). Wszystkie podstawowe modyfikacje używane przez nas na rozgrywkach znajdziesz w dziale Faza Pierwsza - Szkolenie Rekrutów. Po zainstalowaniu modów, każdy nowy członek grupy zobowiązany jest do sprawdzenia poprawności ich działania. Jeżeli masz problem z grą, bądź którymś z modów, odwiedź dział Pomoc Techniczna, lub szukaj pomocy na naszym Team Speak 3.

8. Treningi, Szkolenia.

Prowadzimy szkolenia z zakresu taktyki zielone, zurbanizowanej i nieregularnej. Poszerzamy materiał również o szkolenia specjalistyczne.

9. Mission Making.

Jak w każdej grupie, tak i u nas są osoby, które zajmują się Mission Makingiem. W naszej grupie może to robić każdy, kto zna się na tworzeniu misji - przynajmniej na poziomie podstawowym. Oferujemy również pomoc techniczną początkującym twórcom misji.

10. Czym jest roleplay?

Roleplay polega na odgrywaniu własnej postaci w danej misji tzn wczucia się w nią. Gracz powinien zachowywać się odpowiednio do warunków i sytuacji panujących na rozgrywkach z naciskiem na realizm. Rozmowy o "lagach", lub o tym co będę jadł na kolację, czy po prostu wygłupy, na pewno nie mają nic wspólnego z roleplay'em. Kiedy dany gracz notorycznie łamie zasady roleplay'u, zostają wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron