Kampania - SNAFU

Kermit

Kampania - SNAFU

Postautor: Kermit » 17 lut 2016, 21:19

Data i godzina 26.02.2016
Mapa Altis
Mody: CBA, ACE, TFAR, RHS, OPFOR, HLC PACK

Opis misji
Witam.

Bedzie krotko - SNAFU graja kampanie data poczatkowo czwartek 18.02.2016 zostala przesunieta na piatek 26.02.2016. Potrzebuje miesa armatniego:

Lista chetnych:
Kermit
Indoor

Dotychczasowy przebieg kampanii:

Grupa separatystów pozyskala sprzet z lokalnego posterunku policji. Po kilku dniach skontaktowali sie z nimi brytyjscy wywiadowcy, wciagajac grupe w zamach na rosyjskiego ministra spraw zewnetrznych. Na drugi dzien po zestrzeleniu smiglowca, rebelianci postanowili odzyskac porzucony wczesniej sprzet, lecz osoby wyznaczone do tego zadania, nie powrócily.
Grupa aktualnie czeka na ponowny kontakt z brytyjskim wywiadem. Okno komunikacyjne zaplanowano na 180.

Separatysci nawiazali lacznosc z brytyjskim wywiadem. Dostali wytyczne zniszczenia elektrowni nieopodal Kavali oraz zaatakowania bazy radiowej na Magos. Podczas gdy jedna czesc grupy dokonywala rozpoznania, druga nieumyslnie wdala sie w walke z patrolem AAF szukajacym podejrzanej osoby w okolicy. Sytuacja zakonczyla sie oblawa, w wyniku której zginelo trzech rebeliantów. Reszcie grupy udalo sie uratowac czesc sprzetu, rozdzielajac sie podczas ucieczki. Spotkali sie na awaryjnym punkcie zbornym kilkanascie minut przed 23. Niecale póltorej godziny przed zaplanowanym spotkaniem z lacznikami brytyjskiego wywiadu.

Ostatnie wydarzenia na wyspie doprowadzily do stanu wyjatkowego. Sytuacji nie poprawil incydent z ostrzelaniem patrolu wojskowego w okolicach Orini. W wyniku tych wydarzen, przeprowadzono szeroko zakrojona oblawe w celu wylapania reszty separatystów. Ci jednak tej samej nocy dostali zadanie uratowania skladu broni innej z grup, który znajdowal sie na obstawionym obszarze. Po dotarciu na miejsce nie znalezli jednak wspomnianej broni, postanowili wiec wrócic do siebie. Szybko sie okazalo, ze bron tam jednak byla i zeby ja stamtad wydostac, obmyslono na szybko plan B. Polegal on na wyslaniu dwóch osób z innej grupy po bron i podczas ich powrotu, oczyszczenie jednego z punktów kontrolnych przez grupe wlasciwa. Plan przebiegl bezproblemowo, co przyczynilo sie do ewakuacji duzej ilosci sprzetu.

Rebelianci dostali nastepnie polecenie powrotu do swojej kryjówki i poczekania na wyslanników z grupy, której wlasnie pomogli. Ci mieli zabrac ich sprzet i pomóc im sie przedostac w inny rejon wyspy. Kryjówka trafila jednak na celownik lokalnej jednostki AT policji, jako jeden z mozliwych celów nieprzyjaciela. Wywiazala sie krótka strzelanina, która zakonczyla sie bezstratnie dla separatystów. Krótko po tym ich sprzet zostal ewakuowany, a oni sami udali sie na punkt zbiórki.

Nad ranem zostali podebrani i odwiezieni do obozu Grupy Pólnoc. Z racji na nieprzespana noc, stwierdzili, ze wykorzystaja chwile wytchnienia.

Awatar użytkownika
ChiggY
Podoficer Sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 24 lut 2015, 16:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Kampania - SNAFU

Postautor: ChiggY » 21 lut 2016, 18:35

Zarys sytuacyjny na misję 26.02 :

Jest rok 2020. Pogłębiający się kryzys gospodarczy Grecji doprowadza do gwałtownej degradacji państwa zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w sferze życia wewnątrz granic. Kraj pozostawiony od 3 lat bez jakiejkolwiek pomocy od strony Unii Europejskiej, zaczyna powoli przechodzić na stronę siły, która w tym swój strategiczny cel - Rosji. Choć Grecja wciąż formalnie jest członkiem zarówno UE, jak i NATO, przez ostatni rok to właśnie z Federacją Rosyjską współpracowała najbliżej, co podzieliło społeczeństwo na dwa obozy. Jedni uważają, że jest to jedyna słuszna droga w obecnej sytuacji państwa, natomiast drudzy odbierają to jako zdradę narodu. Inne kraje, pomimo wielu ostrzeżeń skierowanych zarówno w kierunku Grecji jak i Rosji pozostają wciąż bierne, przynajmniej oficjalnie.

Jednym z największych punktów zapalnych, jest wyspa Altis, na której to Rosja zapowiedziała rozlokowanie swoich baz w przeciągu pięciu lat, w zamian za dużą zapomogę finansową. Altis, choć jest regionem wysoce autonomicznym, z własnym regionalnym rządem i siłami zbrojnymi, nie może prowadzić polityki zagranicznej na własną rękę. Pasywne podejście władz wyspy zostało odebrane przez jej mieszkańców, jako przyzwolenie na zaistniałą sytuację. Po fali protestów, które przetoczyły się przez większość miast, nastala względna cisza, lecz nie na długo.

Jest 18. sierpnia 2020. Przez ostatni miesiąc doszło do kilkunastu poważnych ekscesów z użyciem broni palnej zorganizowanych przez grupki coraz to bardziej radykalizujących się separatystów. 1/3 tych wydarzeń miała miejsce w przeciągu czterech ostatnich dni, podczas których dokonano zamachu na ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Doprowadziło to do gwałtownej eskalacji konfliktu na wyspie i kilka starć później w których śmierć poniosło 15 żołnierzy AAF oraz kilku bojowników, dalej nie jest znane oficjalne stanowisko rządu Altis. Zdecydowana większość sytuacji była wynikiem działania brytyjskiego wywiadu, który zza kulis silnie zaczął wspierać, jeszcze słabo zorganizowane, formującą się separatystyczną bojówkę, której żołnierze ochrzcili się mianem Freedom and Indepedence Army - FIA. Organizacja, choć na razie mocno zdecentralizowana, coraz bardziej się formalizuje. Ich celem jest jedno - przejęcie kontroli nad Altis i uniezależnienie wyspy od jakichkolwiek innych państw.


~~~

Oddział
Po wydarzeniach w poprzednich częściach, zostajecie doprowadzeni przez wasz brytyjski kontakt do Grupy Północ będącej częścią FIA. Czyli ci, którzy przeżyli do tej pory: Arczir, Tot, Rodack i Wackafresh kontynuują swój stary wątek. Reszta natomiast zagra jako bojownicy Grupy Północ, którzy, choć jeszcze zupełnie niedoświadczeni bojowo (nie brali udziału w żadnej akcji zbrojnej), mają dużo mocniejsze zaplecze logistyczne, wynikające z wcześniejszych kontaktów z brytyjskim wywiadem.


Mody: CBA, TFAR, ACE, RHS, OPFOR, AIATP (CUP Terrains),

HLC PACK : http://www.armaholic.com/page.php?id=28 ... HLC%2BPACK

Awatar użytkownika
ChiggY
Podoficer Sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 24 lut 2015, 16:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Kampania - SNAFU

Postautor: ChiggY » 13 mar 2016, 20:10

Pierwsza większa ofensywa przeprowadzona przez FIA odniosła częściowy sukces, lecz została okupiona dużymi stratami. Po wysadzeniu przemiennika na Magos, siły AAF utraciły łączność dalekodystansową, co spowodowało niemałe zamieszanie, zmuszając wojska rządowe do przejścia w defensywę. Zarówno rebelianci, jak i regularna armia aktualnie nie są w stanie przeprowadzić szerzej zakrojonej operacji.

Zniszczenie elektrowni doprowadziło z kolei do wyłączenia dostaw prądu w znacznej części Altis, w tym Kavali - stolicy wyspy. Lokalny rząd tym samym zarządził przeniesienie wszelkich instytucji rządowych na wschód, w rejony nieobjęte konfliktem.

Brak zasilania na Altis pociągnął za sobą również inne konsekwencje, w tym odcięcie od informacji z zewnętrznego świata, jak i bardzo utrudniony przepływ informacji na samej wyspie w wyniku awarii sieci GSM i przerwania transmisji przez lokalną rozgłośnię radiową. Duża część ludności cywilnej żywi coraz większą niechęć do działań separatystów, z racji faktu, że praktycznie nic już nie wygląda tak, jak wyglądało jeszcze niecały miesiąc temu.

Zapisy w kalendarzu.

Mody te same co ostatnio.

Awatar użytkownika
ChiggY
Podoficer Sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 24 lut 2015, 16:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Kampania - SNAFU

Postautor: ChiggY » 03 kwie 2016, 01:37

Sytuacja taktyczna przed dzisiejszą misją :

Ofensywa w kierunku Agios Dionysios nie wypaliła za sprawą rosyjskich jednostek specjalnych, które niespodziewanie pojawiły się na wyspie. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zdementowało jednak pogłoski, jakoby siły zbrojne FR brały udział w jakiejkolwiek operacji skierowanej przeciwko rebeliantom. Zdaniem obecnego ministra obrony, Anatolyia Stetchkova, mały komponent sił rosyjskich faktycznie znajduje się na pobliskiej wyspie Stratis, aczkolwiek wspomaga on AAF jedynie w zakresie logistyki.

Dzień po ataku, mały oddział Grupy Północ próbował odzyskać transporter kołowy AAFu, który został uszkodzony podzas zasadzki przeprowadzonej przez Grupę Kore. Zarówno Grupa Kore jak i Grupa Północ nie zdołały zabezpieczyć wozu bojowego. Dodatkowo, oddział Grupy Północ przydzielony do tego zadania, nie powrócił.

Teraz przed Grupą Północ stoi ciężkie zadanie, jako że ostatnie wydarzenia okazały się serią porażek. AAF po początkowym chaosie, zdaje się przejmować inicjatywę dzięki "logistyce" Federacji Rosyjskiej.

Awatar użytkownika
ChiggY
Podoficer Sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 24 lut 2015, 16:30
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Kampania - SNAFU

Postautor: ChiggY » 10 kwie 2016, 13:51

Wątek fabularny do kolejnej części kampanii Altis :

Ostatnie załamanie ofensywy AAF spowodowało, że spora część ludności uwierzyła w końcu w starania separatystów. W szeregach FIA przez ostatni tydzień pojawiło się wielu ochotników, co zaczęło umożliwiać coraz śmielsze działania.

Grupa Północ w międzyczasie próbowała naprawić przejęty transporter Pandur, lecz w wyniku braku odpowiednich części, jego sprawność bojowa jest dość mocno ograniczona.

Obecnie FIA przygotowuje się do operacji przejęcia Kavali - niedawnej stolicy Altis, która została 2 tygodnie wcześniej przeniesiona do Pyrgos. Pierwszym etapem będzie przecięcie terytorium AAF, tworząc korytarz pomiędzy Kore a Zaros, w którym znajduje się inna komórka FIA i tym samym odcinając wojska AAF wciąż utrzymujące się w rejonie Kavali i Aggelochori.

Awatar użytkownika
ULi
Podoficer Sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Kampania - SNAFU

Postautor: ULi » 02 maja 2016, 18:04

Witam
Zaproszenie do SNAFU
Data 08-05-2016 godz. 20:00

LISTA MODÓW
http://steamcommunity.com/groups/snafua ... 1428098080

Szturm zmechanizowany RACS przeciwko SLA, jako część wojny domowej w republice Sahrani.

1. D-ca drużyny broni (G36E1):
2. Asystent SMAAW (G36KE1):
3. Strzelec SMAAW (G36KE1):
4. Asystent SMAAW (G36KE1):

5. D-ca sekcji KM (G36E1):
6. Amunicyjny (G36KE1):
7. Celowniczy M240:

Po obsadzeniu piechoty, ewentualnie:
8. Kierowca Abrams:
9. Działonowy Abrams:
10. D-ca Abrams:
11. Ładowniczy Abrams:


Zapisy: http://intactilis.pl/cal/event/226/

Pozdrawiam
ULI
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron